A A A

Aktualności 2008/2009

 • Wrocław na horyzoncie

  Wizyta w Polskim Radiu Wrocław to ostatni akord projektu „Otwieramy horyzonty na przyszłość”. Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu miała okazję zobaczyć prawdziwe studio radiowe, uczestniczyła również (z drugiej strony szyby) w rozmowie dziennikarza z członkami Aeroklubu Wrocław.

  Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej poznali też kulisy studia radia miejskiego „RAM”, dowiedzieli się jak przygotowuje się audycje, kto i kiedy czyta wiadomości.Szczególnie imponujące było wyposażenie techniczne studia radiowego. Polskie Radio Wrocław posiada także własną salę koncertową, ale nie mogliśmy jej zobaczyć, ponieważ trwały próby i przygotowania do nagrania płyty.
 • Pierwsze lecz nie ostatnie

  Otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu zainicjowało realizacje planu budowy podobnych boisk przy szkołach ponadgimnazjalnych powiatu żagańskiego.
 • Praca kluczem do sukcesu

  Dorota Gorzków - uczennica klasy drugiej liceum ogólnokształcącego otrzymała stypendium Zarządu Powiatu Żagańskiego za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie plastycznym pt. „Rodzina wolna od przemocy” oraz wysokie wyniki w nauce (najwyższa średnia w ZSTiL). Stypendium otrzymał również uczeń klasy drugiej Technikum Mechatronicznego - Michał Rybak, który uzyskał bardzo dobre wyniki w rzucie młotem w zawodach wojewódzkich.
 • Nowi administratorzy strony!

  Strona internetowa Gezetonu ma nowych administratorów, którymi zostały: Agata Wątroba i Natalia Lewoniec.
 • Czwarty numer wydany!

  W kwietniu 2009r. został wydany kolejny, już czwarty, numer Gazetonu. Artykuły, które zostały w nim zamieszczone, poruszają sprawy szkoły i uczniów, a także najważniejsze wydarzenia naszego miasta i okolic.
 • Trzeci numer Gazetonu

  W lutym 2009 roku ukazał się 3 numer Gazetonu - gazety Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu. Publikację tą przygotowała redakcja szkolnej gazety oraz uczniowie klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego o profilu "dziennikarskim".
 • Drugi numer Gazetonu

  W grudniu 2008 roku ukazał się 2 numer Gazetonu - gazety Zespołu Szkół Mechanicznych w Żaganiu. Publikację tą przygotowała redakcja szkolnej gazety oraz uczniowie klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego o profilu "dziennikarskim".

 • Koniec Zespołu Szkół Mechanicznych w Żaganiu

  Koniec Zespołu Szkół Mechanicznych w Żaganiu Zespół Szkół Technicznych i Licealnych to od stycznia 2009 r. nowa nazwa „Mechanika”. Nazwa ta lepiej pasuje do profilu szkoły, w której oprócz techników już od kilku lat uczą się licealiści.
 • Debiut artystyczny kl. I LD

  W ostatni piątek przed świętami Bożego Narodzenia kl. I LD trzykrotnie prezentowała przed publicznością szkolną Jasełka.
 • Fotografie z otrzęsin

 • Fotografie z otrzęsin

  Jako, że w każdym sprawozdaniu trzeba od czegoś zacząć, ja, by wprowadzić w nastrój, który towarzyszył mi podczas tych dwóch godzin, zacznę od końca, czyli od oceny.
 • Redaktorzy strony

  Nowymi opiekunami strony internetowej Gazetonu zostali Dawid Dembek i Karol Martyński. Zapraszamy wszystkich do współpracy.