A A A

Co wiemy o Polsce, czyli quiz z okazji Święta Niepodległości

          Już po raz czwarty (12. XI. 2012 r.) odbył się w naszej szkole quiz z okazji Święta Niepodległości. W ten sposób tworzymy tradycję, by co roku przypomnieć ludzi i zdarzenia związane z walką o wolną Polskę.
          W tym roku uczniowie, którzy brali w nim udział zostali podzieleni na trzy grupy. Grupę I reprezentowali Jakub Con, Bartosz Mikołajczak, Wojciech Tyburski z klasy I LN, przedstawicielami grupy II byli: Łukasz Rzymiański, Konrad Rudak i Mateusz Klan z klas I ME i I EE. Natomiast w grupie III znajdowały się Klaudia Plesińska, Aleksandra Łokaj i Dagmara Zwolińska. Był to zespół, który reprezentował klasę I LO.
          Quiz rozpoczęła pani Aneta Hodowana, która przywitała uczestników i publiczność. Potem p. Robert Zarzycki przedstawił regulamin, a na pierwsze pytanie, które wylosował dyrektor - Zbigniew Stebelski, odpowiedzi udzieliła grupa I. Panowie z grup I i II zacięcie walczyli między sobą o każdy punkt. Grupa III odpowiadała tylko na nieliczne pytania. 10 punktów zdobytych przez grupę I dało chłopakom prowadzenie przez cały quiz, a na koniec ich wiedza zaprowadziła do zwycięstwa. Na drugim miejscu uplasowała się grupa II, która zdobyła 8 pkt., a trzecie miejsce zajęła grupa III z 2 pkt. Nagrodzeni otrzymali pendrivy, słuchawki oraz myszki komputerowe, które wraz z dyplomami wręczył dyrektor naszej szkoły – p. Z. Stebelski.
(ak)
Foto: Anna TAWREL