A A A

Czyżby ideał imprezy licealisty?

Zaczyna się weekend, czyli życie licealistów, którzy po ciężkiej pracy w szkole chcą odpocząć od nauki. Wybierają się do klubów, w których szukają rozrywki, ale też wyładowują swoje emocje i odreagowują problemy.
      Impreza zaczyna się często od picia alkoholu, każdy drink czy piwo przesuwa granicę co powoduje zwiększenie jej ilości. Dzięki niemu młodzież jest bardziej otwarta i chętna na nawiązanie nowych znajomości. Odważni pijani licealiści, często biorą udział w różnych spontanicznych i zwariowanych sytuacjach. Zaczynają się zakłady, zabawa na całego, wygłupy, tańce w tłumie popychających się ludzi i pijackie rozmowy.
     W tym czasie alkohol nadal się leje, co doprowadza do zwiększenia niebezpieczeństwa w wielu przypadkach utraty stanu świadomości i przytomności. Czas, w którym zaczynają się kłótnie i sprzeczki. Młodzież często zachowuje się dość prowokująco co prowadzi do bójek pomiędzy nastoletnimi chłopakami pod budynkiem klubu, a nawet w środku.
     Można dostrzec także napite dziewczyny, które uginają się na szpilkach, podpierając ściany. Chłopcy podchodzą do nastolatek, bajerują przez chwile, aż wreszcie proponują coś do picia, z nadzieją na szanse ,,bliższego poznania’’. Tak naprawdę każdy z nas ma prawo do własnych decyzji, posługujemy się rozumowaniem własnej psychiki, więc całkowicie powinniśmy odpowiadać za swoje czyny. Zabawa czasem może przynieść więcej krzywdy niż pożytku, więc przemyślmy swoje zachowanie nim będziemy ofiarami nie tylko zażenowania i kaca ale również problemów zdrowotnych.
Magdalena RYBIŃSKA