A A A

Otyłość powodem do wytykania palcami

Cóż to naprawdę znaczy otyłość? Jest to taka nadwaga gdzie ok. 20% całkowitej masy ciała stanowi tkanka tłuszczowa. Dziś otyły jest dla nas każdy, kto nie nosi rozmiaru zero lub nie ma idealnie wyrzeźbionego ciała.
Z dnia na dzień pogoń za idealną sylwetką nabiera tempa, dziewczyny odchudzają się wszelkimi możliwymi sposobami (nieraz mającymi złe skutki), obsesja ta, bo chyba można tak to nazwać, coraz częściej prowadzi do takich chorób jak anoreksja czy bulimia, na które chorują nie tylko dziewczyny, także chłopcy. Najgorsze jest jednak to, iż sami wpędzamy się w to zamknięte koło diet i liczenia kcal. Wytykamy osoby z zaokrąglonym brzuszkiem, szerokimi biodrami lub z tak zwanymi widocznymi boczkami (choć nieraz twierdzimy, że wygląd zewnętrzny nie ma dla nas większego znaczenia). Może jednak powinniśmy odpuścić sobie i innym, i polubić siebie wbrew temu, jaki ideał sylwetki pokazują nam gazety i telewizja.
Wstając każdego ranka, podchodźmy do lustra, uśmiechając się i powtarzając niczym mantrę: „Jestem piękny/a, kocham siebie”.
(ALEK)